top of page
white_bezcieni.png

Kocham kino i muzykę filmową. Odkąd pamiętam fascynowały mnie ruchome kadry, towarzyszące im dźwięki, a wywoływane przez poszczególne sceny emocje oraz aktorska wirtuozeria rozsadzały mnie od środka. Nieodłącznym elementem tej miłości jest muzyka filmowa, którą zaszczepiły we mnie dźwięki głównego motywu do "Parku Jurajskiego" autorstwa Johna Williamsa. 

Blisko cztery lata temu przypadkowo trafiłem na targi płyt winylowych. Pośród tysięcy tytułów kątem oka dostrzegłem okładkę ze znajomym widokiem: stojący profilem mężczyzna w kurtce z wyhaftowanym złotymi nićmi skorpionem... Serce zabiło mi mocniej. Wtedy narodziło się WinyloKINO, a muzyka do filmu "Drive" jest dziś jedną z 1000 płyt winylowych z mojej kolekcji - są to zarówno oryginalne ścieżki dźwiękowe jak i dedykowane filmowym oraz telewizyjnym produkcjom soundtracki.

Teraz chcę się dzielić swoją pasją i wiedzą z innymi. W czasach przedpandemicznych prowadziłem spotkania autorskie, poprzedzane muzyką i specjalnym wprowadzeniem specjalne seanse kinowe, koncerty muzyki filmowej. Prowadziłem również audycje radiowe w tej tematyce jak i gościłem w kilku podcastach.

Na co dzień prowadzę w Warszawie klubokawiarnię Miejsce Chwila (ul. Żurawia 47) i mam szczęście posiadać wspaniałą rodzinę. 

bottom of page